Apie svetainės pavadinimą

Pirmiausia pora žodžių apie svetainės pavadinimą. Neatsitiktinai jam pasirinktas blindės medelis. Tiems, kas mano, kad nepažįsta tokio gluosnio, pakaks pasakyti, kad tai tie patys pavasariniai „kačiukai“, tie didieji, gelsvais kuokeliais, dažnai rišami į velykines verbas (tarp kitko rusiškai šis augalas taip ir vadinasi – верба). Greičiausiai jau atkreipėte dėmesį, kad stilizuotas blindės žiedelis yra ir mūsų logotipe. Kodėl būtent blindė? Bet kuris Lietuvos bitininkas pasakys, kad tai – pirmasis pavasarį pražystantis augalas, iš kurio bitės pradeda nešti nektarą ir gauna pirmo pavasarinio medaus.

Medus

Mūsų bitynas

Mūsų bitynas įsikūręs vaizdingose Aukštadvario regioninio parko apylinkėse. Laukinė gamta, natūralios pievos, miškai, apleistos sodybos su šimtametėmis liepomis ir klevais, labai maži dirbamos žemės ir pasėlių plotai leidžia bitėms prinešti tokio medaus, kokį jos nešė 70 milijonų metų iki atsirandant žmogui.

Pirmasis mūsų bičių medus būna šviesus ir švelnus, suneštas iš blindžių, klevų, vaismedžių žiedų. Vėliau pasirodo švelnus aviečių ir kvapnus liepų medus, pasižymintys vaistinėmis savybėmis. Vasaros viduryje Aukštadvario apylinkių kalneliai apsipila įvairiausiomis gėlėmis ir vaistažolėmis. Šių augalų medus patinka ryškių kvapų ir skonio mėgėjams. Rudeniop neretai pavyksta gauti lipčiaus medaus, kuris yra labai tamsus, kartais pusmetį ar net ilgiau išlieka skystas. Jame gausu mikroelementų, mineralinių medžiagų, jis yra itin vertinamas Vakarų Europos šalyse.

Mūsų tiekiamas medus ir kiti bičių produktai 2017 m.  buvo sertifikuoti pagal Nacionalinės kokybės produkto (NKP) standartus.

Komentarai:

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *