Apiterapija

Apiterapija – kas tai?

Avilio terapija, kitaip apiterapija – tai žymaus rašytojo, homeopato, daugelio knygų apie gyvenimo kokybės gerinimą autoriaus daktaro Valerijaus Sinelnikovo metodika, kuri remiasi bičių šeimos energetinių galių ir jų išskiriamų medžiagų panaudojimu žmogaus sveikatinimui. Didžiausias avilio terapijos centras Svetoč yra įkurtas Kryme ir pavadintas Bioenergetinių ir bioinformacinių technologijų bitynu.

Avilio terapijos metodika paremta tuo, kad žmogaus organizmą teigiamai veikia energetinis bičių šeimos laukas. Seanso metu žmogų veikia bičių skleidžiamos vibracijos ir iš avilio sklindančios medžiagos. Jos ne tik itin malonios žmogaus uoslei, bet kai kurios iš jų, pvz., pikis, pasižymi gydomosiomis ir antiseptinėmis savybėmis.

Kaip ir visos netradicinės priemonės, avilio terapijos metodika susilaukė įvairių universitetų, medicinos įstaigų dėmesio. AtApiterapija - avilio terapija.liktų tyrimų ataskaitose konstatuojama, kad:

– kiekviena avilio terapijos procedūra turi pakankamai juntamą poveikį žmogaus organizmui;

– paciento nuotaika neturi esminės įtakos rezultatui;

– stabilus teigiamas efektas paprastai pastebimas po antrojo seanso;

– teigiami funkcinės būklės pokyčiai pastebimi visose organizmo sistemose ir organuose, tačiau labiausiai veikiama stuburo smegenų skysčio cirkuliacija ir energetika;

– tiriant pacientus pastebimas limfinio skysčio judėjimo organizme, psichoemocinės būklės, centrinės ir periferinės nervų sistemos veiklos normalizavimasis;

– sustiprėja medApiterapija. Avilio terapijos namuko vidus.žiagų apykaitos procesai kepenyse, inkstuose, plonosiose ir storosiose žarnose;

– teigiami širdies ir kraujagyslių sistemos veiklos pokyčiai pasireiškia pulso retėjimu, kartu didėjant širdies susitraukimo metu išstumiamo kraujo tūriui ir širdies raumens susitraukimo galiai, gerėja kraujotaka kapiliarinėse kraujagyslėse ir mažėja arterinis kraujospūdis;

– gerėja simpatinės ir parasimpatinės nervų sistemų pusiausvyra, mažėja organizmo stresinė būklė.

Naujovė – avilio terapijos namukas ir pas mus!

Organizmo harmonizavimo panaudojant bičių energiją idėja mums pasirodė įdomi, todėl šią vasarą suprojektavome, pasistatėme ir išbandėme avilio terapijos namuką. Namuke yra gultas, po gultu – trys aviliai su bitėmis, o pats gultas kartu yra tų avilių stogas. Gulte padarytos angos, pro kurias avilio oras ir bičių skleidžiamas garsas patenka į namuko vidų, tačiau pačias bites sulaiko tinklelis.

Pirmieji bandymai nenuvylė. Namuko erdvė nedidelė, vidus iškaltas liepa, lietuvių mitologijoje laikoma vienu geriausių medžių-donorų, suteikiančia jaukumo. Bičių poveikį pajaučia net ir didžiausias skeptikas. Monotoniškas gaudimas, nė iš tolo nepanašus į daugeliui pažįstamą bandančios į plaukus įsivelti bitės zyzimą, nuteikia raminamai. Taip pat pro angas sklinda nepakartojamas aromatas, kuris nejučia priverčia kvėpuoti giliau ir ramiau, mėgaujantis bičių garinamo nektaro ir pikio kvapų mišinio aromatu, kurio magija pažįstama tik bitininkams. Įdomu, kad kaskart, lankantis avilio terapijios namelyje, tas aromatas skirtingas. Jo intensyvumas priklauso nuo to, kiek bitės spėjo per dieną prisinešti nektaro, o kvapApiterapija - išbandyk!ų gama – iš kokių augalų neštas nektaras. Pastebėjome, kad namuke apimantis ramybės jausmas ypač tinka meditacijai arba miegui. Turbūt sunku būtų surasti žmogų, kuris neužmigtų apsuptas raminančių garsų ir kvapų. Geriausias laikas apsilankyti namuke – vakaras, kai saulė pasislepia už miško ir bitės, grįžusios iš laukų, kimba į darbą – tvarko ir garina per dieną suneštą nektarą. Tai tęsiasi beveik iki saulėtekio, paryčiui garsai po truputį darosi tylesni. Tačiau vos prašvitus būsite pažadintas tų pačių bičių, vėl puolančių prie dienos darbų.

Šiuo metu bitės jau paruoštos žiemoti ir iki pavasario ilsėsis. O gegužės pradžioje avilio terapijos namukas atvers duris ir svečiams. Beje, namukas sukonstruotas taip, kad nesunkiai gali būti pervežtas ir į kitą vietą, todėl gali būti išnuomotas ir ilgiau trunkantiems renginiams, stovykloms, kaimo turizmo sodyboms.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *