Ruduo bityneŠilti orai gali apgauti mus – žmones. Bitės puikiai supranta, kad ruduo, nors ir šiltas, jau atėjo. Jos nė nebando ieškoti nektaro ar žiedadulkių. Pašvietus saulutei dar išskrenda iš avilio, bet niekur toliau neskrenda: pasisukioja aplinkui, prasimankština ir vėl namo. Avilyje šiuo metu ramybės ir savotiškos tinginystės metas. Visi pasiruošimo žiemai darbai jau atlikti, o pagrindinis bičių šeimos žiemos darbas – išlikti gyvai – dar neprasidėjo.

Bitininkams šiuo metu, nori nenori, į galvą ateina įvairių minčių. Ar tikrai jau viskas padaryta, ar bitės gerai pamaitintos, kokia bus žiema, ar neužpuls avilių pelės arba kiaunės.  Kol šilta gal dar galima kažkuo padėti bitėms, paskui jau bus vėlu. Kai šalta lįsti į avilį nevalia. Atvirai sakant geriau jau greičiau užeitų šalčiai. Tada, net ir padarius klaidų, jų atitaisyti nebebus galima, bet bent jau galva bus ramesnė  – nieko pakeisti nebegalima, kaip bus taip.

O ar tikrai buvo tų klaidų paaiškės pavasarį, kai stipriau pašvies saulutė ir bitės pirmą kartą išlėks apsiskraidyti iš avilio.

Komentarai:
admin apie medų ir ne tik, Naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *