bičių motinėlėsBičių motinėlės (buckfast)

Sveiki, bičiuliai. Pabandysiu trumpai atsakyti į dažniausiai kylančius klausimus dėl bičių motinėlių auginimo 2018 metais.

Linijos.

Auginame TIK BAKFASTO motinėles.

Pernykštės CD074 linijos Bakfasto (Buckfast) motinėlės šįmet tapo tranų donorėmis, kitaip sakant iš jų suformuotos tėvinės šeimos. Motinėlės šįmet auginamos dviejų linijų:  CD122 ir CD303. Straipsnelio gale įdedu abiejų linijų genealoginius medžius. Abi linijos pasižymi itin mažu spietlumu ir ramiu temperamentu. CD122 linijos šeimos išsiskiria homogeniškumu, linija labai populiari Liuksemburge, Belgijoje ir Prancūzijoje. CD303 linija atspari daugeliui varoa erkių platinamų virusų, pripažinta Prancūzijoje ir Lietuvoje.

Kada bus motinėlių?

Pirmosios neapvaisintos motinėlės pasirodys apie gegužės 24 d., apvaisintos – ne anksčiau birželio 5 d.

Ar reikia ir kaip užsisakyti?

Taip, užsisakyti reikia, nes bėgant vasarai paprastai laukiančiųjų eilė tik ilgėja, todėl sunku tikėtis, kad paskambinus iš karto gausite motinėlę. Patikimiausias būdas užsisakyti – el.paštas arba SMS žinutė. Telefonu, būdamas prie bičių, ne visada atsiliepiu, o ir atsiliepęs negaliu garantuoti, kad viską prisiminsiu iki vakaro ir kad įtrauksiu Jus į sąrašą. Jei vis tik norite paskambinti, geriausia palaukite vakaro. Telefoną ir el. pašto adresą rasite Kontaktuose.

Ar siunčiate į kitus miestus?

Taip, siunčiame į bet kurį Lietuvos kampelį. Kur įmanoma autobusu, kur neįmanoma – pašto siunta. Tačiau saugiausia ir patikimiausia pasiimti patiems tiesiai iš bityno, esančio tarp Aukštadvario (Trakų raj.) ir Stakliškių (Prienų raj.).


 

CD122 linijos bičių motinėlių genealoginis medis.

 

 

 

 

 

CD303 linijos bičių motinėlių genealoginis medis.

Komentarai:
admin Motinėlės, Naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *