NAUJIENA! Kreminis medus!

Kreminis medusPristatome naują savo gaminį – Kreminį medų.

Kas tai per daiktas? Ar jis valgomas? Ar daug jame chemikalų? Kuo jis geresnis už paprastą? Ir daugybė kitų klausimų kils Jūsų galvose, jei nesate susidūrę su tokiu medumi.  Kilo tokių klausimų ir man, todėl teko gerokai pastudijuoti literatūrą ir apsispręsti ar tai vis tik natūralus produktas, ar jau perdirbtas. O jei perdirbtas, tai su tokiais mes nedraugaujame.

Taigi, kaip tas kreminis medus atrodo? Pirmiausiai jis visada bus šviesesnis už tą medų, iš kurio daromas, o antra, laikant kambario temperatūroje šis medus niekada nepasidarys kietas kaip akmuo. Jis visada išliks kremo konsistencijos. T.y. jis nebus skystas kaip ką tik išsuktas, bet ir nepasidarys kietas. Kas iš to, paklausite? Ogi nieko. Medaus skonis tas pats, maistinė ir gydomoji vertė ta pati, tačiau jis „patogesnis“ ir, priklausomai nuo valgytojo skonio – mielesnis gomuriui. JKreminis medusame nesijaučia didelių medaus kristalų, o tik vienalytė košytė. Dėl to šis medus ypač vertinamas taip vadinamose išsivysčiusiose šalyse.

Na, ir nesusilaikysiu netaręs keleto žodžių fizikams ir jiems prijaučiantiems :). Fizikine prasme šis medus pagaminamas kontroliuojant kristalizavimosi procesą. T.y. medui neleidžiama kristalizuotis taip, kaip jis nori, o priverčiamas kristalizuotis tik smulkiais kristalais. Tam naudojami tik mechaniniai procesai, smulkinantys pirminius kristalus ir jokios chemijos ar šilumos naudoti nereikia.

Taigi, jau išsiaiškinome, kad kreminis medus nuo paprasto skiriasi tik savo struktūra, bet ne kvapu, skoniu ar gerosiomis savybėmis. Ar jis perdirbtas ar ne – filosofinis klausimas. Bitės tokio neneša, tai gal ir perdirbtas, tačiau gerosiomis savybėmis jie niekuo nesiskiria nuo paprasto, tai gal jis natūralus. Galime padiskutuoti apie tai, rašykit komentarus 🙂

O ar tokia struktūra patiks Jums, neparagavę nesužinosite. Mano „socialinis eksperimentas“ rodo, kad daugumai medaus valgytojų kreminis medus yra priimtinesnis, o tas „priimtinumas“ vertinamas nuo „taigi čia toks pats medus, tik minkštas“ iki „oi koks skanus, kitokio dabar nebenorėsiu“.

Komentarai:
admin Naujienos

One Comment

  1. Ojoj. Pagaliau gavau atsakyma i daug metu mane kankinusi klausima: kodel norvegijoj tik silkines konsistencijos medu galiu rast ir kas cia per medus toks minkstas. Uztat medu is Lietuvos visada vezuosi, ta iprasta, kuris sukieteja. Neuzbure manes ta kremine struktura. Skaniausia man iprastas lietuviskas medus. Bet smagiausia kai galima issirinkt pagal savo skoni. Tad puiku, kad jus eksperimentuojat ir siulot pasirinkima

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *